Fotogalerie

Fotogalerii navštívíte kliknutím na obrázek nebo její název.

Den dětí (5. třída)

Den dětí jsme strávili v Divoké Šárce. Nikam jsme nespěchali, koupaliště otevíralo až v deset hodin, takže jsme měli na cestu dvě hodiny. Měli jsme možnost pohrát si na hřišti, prozkoumat potok, v klidu posvačit. To už začalo být takové vedro, že jsme se nemohli dočkat, až otevřou koupaliště. Studená voda nám vůbec nevadila. Před dvanáctou jsme řádně osvěženi a posilněni vyrazili zpět. Ale příroda si usmyslela, že vykoupe i ty, co do vody nešli (3 ze 44). Takže i ostatní měli mohutnou druhou koupel, někteří opozdilci i s kroupovou masáží. A zadarmo.

Škola v přírodě Kodrea Nové Hutě (5. třída)

Letos jsme se rozhodli, že vyrazíme na školu v přírodě do obce Nové Hutě na rozhraní Národního parku Šumava a chráněné krajinné oblasti. Na osm dnů byl naším přechodným domovem hotel KODREA. Pobyt jsme si všichni moc užili a litovali jsme, že se musíme vrátit zpátky do školní budovy.

Návštěva hasičské zbrojnice Řepy (5. třída)

V pátek 20. 4. 2018 sme vyrazili na návštěvu hasičské zbojnice dobrovolných hasičů v Řepích. Cesta tam byla opravdu dobrodružná. Vyjeli jsme včas, nasedli do správného autobusu, ale vloudila se chybička, takže jsme jeli opačným směrem a skončili ve Veleslavíně. No nic. Zavolali jsme, že dorazíme o trochu později, to jsme ale netušili, že u OBI budou vypnuté semafory, takže dalších 20 minut ztráty. O to větší radost jsme měli, když jsme konečně byli na místě.

Paralympijský školní den (5. třída)

Ve čtvrtek 12. 4. 2018 k nám zavítalo 12 členů FTVS a uspořádali na naší škole jedinečnou akci - Paralympijský školní den. Byl nám přiblížen život jak handicapovaných sportovců, tak rovněž dalších lidí se zdravotním znevýhodněním. V průběhu projektového dopoledne si děti z pátých tříd mohly na sedmi stanovištích vyzkoušet na vlastní kůži sportovní odvětví osob s tělesným a zrakovým postižením - jízdu na invalidním vozíčku, volejbal sedících, goalball, bocciu, jízdu na handbiku. Poznaly taktéž úskalí pohybové orientace v prostoru za použití slepecké hole.

Přetah lanem (5. třída)

V pátek 6. 4. 2018 se v naší tělocvičně konaly závody v přetahu lanem. Kluci neprohráli ani jeden souboj, postoupili jako první ze skupiny a i ve vyřazovací části dokázali jasně přetáhnout i ostatní soupeře. Zaslouženě zvítězili. Miki, Máco, Jakube, Ondro, Filipe a Pepo gratuluji!

Dědina Cup 2018 (5. třída)

Ve středu 21. 3. 2018 se uskutečnil již 7. ročník školního turnaje ve stolním tenisu Dědina Cup. Tento rok byly jednotlivé zápasy obzvlášť dramatické, výměny dlouhé a krásné. Nebyl jasný favorit. Přestože pohár za první místo letos doputoval do 6. B, za druhé místo do 7. B a za místo třetí do 5. A, pochvalu a ocenění zaslouží hráči všech týmů, neboť hráli fér, vzájemně se podporovali a povzbuzovali, případný neúspěch si nevyčítali. Prostě paráda. Kluci a holky, máme z Vás radost.

Masopust (5. třída)

8. února 2018 se konal každoroční masopust. Masky byly parádní - posuďte sami.

Po besídce (5. třída)

Školní prosinec dělíme na odbobí "před besídkou" a "po besídce". Letos jsme si pobesídkové období zvláště užili - skoro dvě hodiny ve třídě po tmě, hudba, jídlo,  tanec, řev .... No a to ráno! Děkujeme za sladkou odměnu! Moc nám chutnala.