Fotogalerie

Fotogalerii navštívíte kliknutím na obrázek nebo její název.

Paralympijský školní den (5. třída)

Ve čtvrtek 12. 4. 2018 k nám zavítalo 12 členů FTVS a uspořádali na naší škole jedinečnou akci - Paralympijský školní den. Byl nám přiblížen život jak handicapovaných sportovců, tak rovněž dalších lidí se zdravotním znevýhodněním. V průběhu projektového dopoledne si děti z pátých tříd mohly na sedmi stanovištích vyzkoušet na vlastní kůži sportovní odvětví osob s tělesným a zrakovým postižením - jízdu na invalidním vozíčku, volejbal sedících, goalball, bocciu, jízdu na handbiku. Poznaly taktéž úskalí pohybové orientace v prostoru za použití slepecké hole.

Přetah lanem (5. třída)

V pátek 6. 4. 2018 se v naší tělocvičně konaly závody v přetahu lanem. Kluci neprohráli ani jeden souboj, postoupili jako první ze skupiny a i ve vyřazovací části dokázali jasně přetáhnout i ostatní soupeře. Zaslouženě zvítězili. Miki, Máco, Jakube, Ondro, Filipe a Pepo gratuluji!

Dědina Cup 2018 (5. třída)

Ve středu 21. 3. 2018 se uskutečnil již 7. ročník školního turnaje ve stolním tenisu Dědina Cup. Tento rok byly jednotlivé zápasy obzvlášť dramatické, výměny dlouhé a krásné. Nebyl jasný favorit. Přestože pohár za první místo letos doputoval do 6. B, za druhé místo do 7. B a za místo třetí do 5. A, pochvalu a ocenění zaslouží hráči všech týmů, neboť hráli fér, vzájemně se podporovali a povzbuzovali, případný neúspěch si nevyčítali. Prostě paráda. Kluci a holky, máme z Vás radost.

Masopust (5. třída)

8. února 2018 se konal každoroční masopust. Masky byly parádní - posuďte sami.

Po besídce (5. třída)

Školní prosinec dělíme na odbobí "před besídkou" a "po besídce". Letos jsme si pobesídkové období zvláště užili - skoro dvě hodiny ve třídě po tmě, hudba, jídlo,  tanec, řev .... No a to ráno! Děkujeme za sladkou odměnu! Moc nám chutnala.

A tak šel čas ... (4. třída)

Začátkem září jsme zasadili našeho Avíka (tak děti pojmenovaly avokádo) a začátkem každého dalšího měsíce jsme zdokumentovali, jak  nám rostl. Nyní je konec školního roku, Avík si lebedí v atriu pod břízou a my budeme najpjatě očekávat, zda léto bez nás přežije.

Otisk (4. třída)

Tak jsme dnes 6.6.2017 přišli na řadu! Od 8 do 10.30 (bez jakékoli přestávky) děti vydržely "bojovat" s hlínou.  A že je práce bavila, o tom svědčí i to, že si nikdo v 9.45 nevzpomněl, že má hlad. To se ještě nestalo! Slova jsou málo, více ve fotogalerii.

Výuka v Šárce (4. třída)

Jelikož všichni ze 4.A zvládli organizaci "školkového" pondělí výborně, vyzkoušeli si, jaké to je nést zodpovědnost za malé, jak je těžké dávat srozumitelné pokyny, udržet jejich pozornost, hlídat, aby se neztratili, zaujmout je, vymyslet takové činnosti, aby je zvládli a mnohé další, domluvili jsme se, že to zasluhuje odměnu. Tudíž jsme na celou středu 31.5.2017 opustili školu a vyrazili se učit do Divoké Šárky. Touha po plavání byla tak velká, že děti zpěvem dokázaly na zataženou oblohu přivolat sluníčko. Byl to moc příjemný den.

Sport pro školku (4. třída)

V pondělí 29.5.2017 jsme na našem školním hřišti přivítali kolem 50 dětí z MŠ Šmolíkova. 4.A pro ně vymyslela a zorganizovala nejrůznější sportovní aktivity - slalom s míčky, hod do obručí, fotbal, děti si vyzkoušely i atletickou dráhu, skok vysoký a lezeckou stěnu. Všichni ze 4.A k roli organizátorů a ochránců přistoupili velmi zodpovědně a zaslouží velikou pochvalu.

Dědina Cup 2017 (4. třída)