Plán na týden od 16. do 20. 3. 2020 - matematika 7. A

Komunikace: Založili jsme skupinu Matematika doma (děkuji za pomoc Mikimu), která nám umožní komunikaci podobnou jako ve třídě. Pokud bude mít někdo problém s prací, osloví skupinu a ostatní mu jej pomohou vyřešit. Pokud se to nepovede, zasáhnu já. Vy mi budete posílat své práce (foto) podle požadavků, já je budu evidovat, vyhodnocovat, komentovat. Prosím ty z Vás,  kdo  WhatsApp zatím nemají, aby mi napsali SMS nebo e-mail a domluvíme se. 

Pravidlo: Chci-li poradit, píšu do skupiny (veřejně) a chci-li něco odevzdat, píšu přímo paní učitelce (tedy soukromě).

Test funkčnosti:  V minulém týdnu jste měli vyřešit úlohy ze tří stran učebnice (ty, které zvládnete). Napište mi na WhatsApp (kdo nemá, tak na email, SMS),  která strana Vám dělala největší problémy. Zprávy od Vás očekávám do pondělí 16. 3. 2020 16 hodin.

 

Záměrně nerozepisuji učivo na jednotlivé dny – využijme toho, že nemáme rozvrh a každý může pracovat svým tempem a podle toho, do čeho se mu právě nyní chce. Pokud je zde ale termín, je nutné jej dodržet.

1. Na https://www.matika.in/cs/ zvol 7. ročník a vyřeš Sčítání, odčítání a násobení zlomků. Zkus přijít na to, jak dělíme zlomky (dělení zlomků). Pak přejdi na Záhadné rovnice a Slovní úlohy. Je důležité pracovat tak, jak to děláme ve škole. Tedy důkladně projít to, co jsi měl(a) špatně, případně, co jsi tipoval(a) a přijít na to, proč je výsledek právě takový. Pokud si s něčím nebudeš vědět rady, na WhatsAppu Ti jistě někdo poradí. Nemusíš řešit vše najednou, ale až budeš mít hotovo vše, napiš mi, jak se Ti dařilo a s čím jsi měl(a) největší problémy. Do čtvrtka 18.00.

2. Začali jsme pracovat s poměry.

Spusť TOTO a postupuj podle pokynů včetně shlédnutí videí.

Pokud všemu rozumíš, přejdi na TOTO a opět postupuj podle pokynů.

Pokud nerozumíš, zkus vyhledat pomoc (u spolužáků na WhatsAppu, na internetu, u mě).

3. V pátek 20. 3. se měl psát Klokan. Vzhledem k okolnostem byl odložen, my si ho ale dáme. Starší ročník – 2006, kategorie Benjamín. Najdeš ho v levém Menu nebo ZDE. Buď si úlohy můžeš předem vytisknout (doporučuji), nebo je řešit přímo. V pátek v 9 hodin zasedni ke stolu, zajisti, aby tě nikdo nerušil, vezmi si papír a tužku a počítej jako o život. Odpovědi zapisuj na papír (1A, 2B….). Přesně v 10.00 odlož tužku, pak vyfoť odpovědi (abys je nemusel(a) přepisovat) a pošli na WhatsApp – opět přímo, ne do skupiny. Večer Vám všem napíšu, jak jste dopadli. Vítězem je každý, kdo si dokáže celých 60 minut lámat hlavu.