Měli jsme toho moc

Předposlední  týden jsme měli spoustu povinností. Děti se jich zhostily parádně!

Středa 20. 6. - dopoledne pro předškoláky připravily na výtečnou. Promyslely stanoviště, připravily, nakoupily odměny, aniž bych jim něco říkala. Bonus: Vyzkoušely si na vlastní kůži, jaká je práce s dětmi (a tedy i s nimi). Hlášky typu: "Já jsem jim to vysvětloval a oni vůbec neposlouchali" nebo "Musel jsem to opakovat pořád dokola" jsem jim obratem vracela.

Čtvrtek 21.6. - školní výlet, děti si vybraly zase koupaliště. Podařilo se jim objednat poslední tropický den týdne a tentokrát bez bouřky. Jak cestou, tak na koupališti vzorně dodržovaly to, na čem jsme se dohodli. Ani jsem nemusela neustále počítat hlavy.

Pátek 22. 6. - zakončení projektu na letišti Václava Havla.  Někteří zpočátku nadávali, proč tam vůbec jdeme, že to bude zase o odpadech atd. atd. Ale program je nakonec nad očekávání zaujal - včely, kynologie a obrana, sokolnictví a hlavně mistr republiky v joju a sedminásobný mistr světa ve footbagu. Po vystoupení jsem riskla rozchod v dost přeplněné letištní hale v naději, že nikdo nikam omylem neodletí. Na domluveném místě srazu byli všichni naprosto přesně (pravda, někteří přijeli na vozíčku na zavazadla, aby to stihli). Z jejich samostatnosti a zodpovědnosti mám za ty tři roky největší radost. Škoda, že už to končí.