Matematický klokan 2019

Stejně jako v předchozích patnácti letech i letos se děto od 2. po 9. třídu (letos v rekordním počtu 393) zúčastnily mezinárodní soutěže Matematický klokan -  největší matematické soutěže na světě. Klokaní úlohy (které jsou pro děti celého světa stejné)  řeší již 6 milionů žáků a studentů. Na této soutěži se mi moc líbí, že není určena jen těm nejlepším, nejtalentovanějším, ale jejím cílem je získávat pro matematiku co nejvíce dětí. Chce jim ukázat matematiku zábavnou, přesvědčit je o tom, že při řešení různě obtížných netradičních úloh, založených především na logické úvaze, může každý zažít radost z úspěchu. Věřím, že se tento cíl podařilo naplnit.

Moc gratuluji nejen vítězům všech čtyř kategorií, ale i těm dětem, které si celých 60 minut vydržely lámat hlavu nad klokaními úlohami. Mám pocit, že řada dospělých by si s nimi nevěděla rady. A co se možná nepovedlo letos – povede se určitě příště!

Pokud by se někdo zajímal o tuto soutěž více, další informace nalezne na stránkách organizátora soutěže. (odkaz http://www.aksf.org/). Do záložky Matematický klokan vše doplním, vím, že tam mám několikaleté resty (od doby, kdy jsou zadání úloh dodávána zaheslovaná). Jen co budu mít chvilku času, bude to tam.