Matematický klokan 2013

Zadání letošního Matematického klokana mohou být zveřejněnapo 30.4.2013, proto je moje studentky obdržely písemně - zájemci si je tedy musí nakopírovat. Letos řešíme kategorii Benjamín!

Kdo má zájem porovnat své matematické schopnosti s 58 dětmi ZŠ Dědina (anonymně), ať si najde 60 minut času a zkusí úlohy během této doby vyřešit. Pravidla a vše další o této mezinárodní soutěži naleznete v záložce Matematický klokan.

Kdo odvahu tuto zkoušku podstoupit, ať mi pošle svá řešení (1A, 2B apod.) emailem do úterý 30.4.2013 do 22:00.  Řešení pište rovnou do textu zprávy, ne do přílohy. Vám obratem pošlu zpět opravený email s informací, jaké místo byste mezi dětmi obsadili.

Ve středu 1.5.2013 po 20:00 zde naleznete anonymní přehlednou tabulku s výsledky, ze které vyčtete i to, jak si stojíte mezi ostatními studenty, kolik dětí vyřešilo Vámi nevyřešenou úlohu a mnoho dalšího. Pokud pro Vás mají mít výsledky alespoň nějakou výpovědní hodnotu, jednejte korektně a fér. Pokud bude úlohy řešit někdo z mých bývalých studentů nebo "cizinců", ať do emailu připíše ročník a případně školu (MFF, ČVUT ap.).

Zatím se našlo 30 odvážných (včetně mě)!

A protože studentky kolegyně Slezákové zadání teprve obdržely, prodloužila jsem termín do konce dubna!

Výsledky posílejte, prosím,  mě.