Dědina Cup 2018 - již 7. ročník

Naše škola má vynikající vybavení na stolní tenis. Vždyť která škola se může pochlubit tím, že vlastní velký počet stolů a navíc společné prostory, kde se dá kvalitně a bezpečně hrát? Na prvním stupni máme dokonce tenisový stůl na každém patře, takže děti mohou hrát i o malých přestávkách. Často se nám ale stávalo, že se rozehrál turnaj a potom se nedohrál. Proto vznikl v roce 2012 školní turnaj Dědina Cup.

Ve středu 21. 3. 2018 se tedy uskutečnil již 7. ročník. Tento rok byly jednotlivé zápasy obzvlášť dramatické, výměny dlouhé a krásné. Nebyl jasný favorit. Přesto našemu spravedlivě vytvořenému týmu podařilo v těžké konkurenci vybojovat - a to doslova - zasloužené třetí místo! Pochvalu a ocenění zaslouží hráči všech týmů, neboť hráli fér, vzájemně se podporovali a povzbuzovali, případný neúspěch si nevyčítali. Prostě paráda. Kluci a holky, mám z Vás radost.

Organizaci měla již podruhé na starosti 5. A. I letos to zvládla výborně, děti už jednaly zcela samostatně, kdo měl volné ruce a nohy, dělal bez příkazů, co bylo potřeba. A upřímně - z toho mám radost největší. A že to nebylo jednoduché, si můžete přečíst ve fotogalerii

Moc děkuji za mě a za hráče všem, kteří se na této akci jakoukoli formou podíleli: rodičům, prarodičům, starším sourozencům (děkujeme za dorty pro vítěze, skvělé pomazánky a saláty, bábovky, pečivo, cukroví, ovoce atd., atd.), panu učiteli Zachníkovi (bez kterého bychom ty stoly prostě nesestavili), panu zástupci za fandění, panu řediteli, který celý turnaj před lety umožnil (a vždy si najde čas na podepsání šedesáti míčků) a celé 5.A.

Doufám, že se stejně napínavý turnaj povede uskutečnit i v roce 2019.