Plán na týden od 23. do 27. 3. 2020

Milé děti, záměrně nerozepisuji učivo na jednotlivé dny – využijme toho, že nemáme rozvrh a každý může pracovat svým tempem a podle toho, do čeho se mu právě nyní chce. Pokud je zde ale termín, je nutné jej dodržet. Než se do úkolu pustíte, raději se sem znovu podívejte, protože občas něco nového doplním podle měnící se situace.

Tento týden budete mít tři úkoly:

1. Dlouho jsme nic netipovali (u některých s výjimkou klokana) – sportovní turnaje se nekonají, odhadovat nemáme co. Tvým úkolem bude skutečný odhad, protože odpověď na otázku, kterou ti položím, v současnosti NIKDO nezná. Není to ale žádná soutěž. Aby však byly podmínky pro všechny stejné, je třeba dotazník vyplnit nejpozději během pondělního dopoledne, čím dříve, tím lépe. A jaká je tedy otázka? Klikni na https://forms.gle/UVE79PYrWAyyC918A PS: Rodiče, pokud chcete, můžete si tipnout i Vy, čistě soukromě. UKONČENO. Mrzí mě, že Vás tipovalo jen 11. A jak to dopadlo?

2. Dáš si 2 krátké SCIO testy - jeden z aritmetiky a jeden z geometrie. Výhodou je, že nemusíš nic posílat – tvé výsledky uvidím stejně, jako je uvidíš i ty. A právě o to jde. Jelikož se Ti po absolvování testu zobrazí vyhodnocení a správná řešení, bude postup následující. Test pojmeme jako „učící“ test. Absolvuješ jej s plným nasazením a teprve poté přijde ta nejdůležitější fáze – analýza (rozbor) chyb. Budeš se poctivě snažit zjistit (na internetu, od spolužáků atd.), proč je správné řešení právě toto. A jak zjistím, že jsi to udělal/a? Snadno. Každý test má dva pokusy. Pokud se někomu nepovede napoprvé, zpřístupním mu druhý pokus a výsledek poctivé práce by se měl ukázat. Testy Ti zpřístupním v pondělí, zašlu Ti na WhatsApp osobní přístupový kód. Termín - do konce týdne.

3. Vzhledem k tomu, že úkoly 1 a 2 by ti měly zabrat tak 1 minutu a 2 x 20 minut (spíš méně), využuj případný čas na pomoc svým rodičům. Čti v aktualitách u páťáků.

Také bych chtěla pro týdny příští začít používat ClassRoom, abychom se mohli případně i slyšet a vidět. K tomu je třeba, abyste si založili adresu na gmailu. Jak? Poraďte se ve skupině, někdo už nejspíš gmail má.