Plán na týden od 30. 3. do 3. 4. 2020

Milé děti. Tento týden bude ve znamení vydechnutí. Potřebujeme ho všichni – vy, já i rodiče.

Neznamená to ale, že se nebudeme učit. Naším hlavním cílem bude naučit se pohybovat v prostředí on-line učebny (Classroom) a zahájit pravidelnou videokomunikaci. Máme na to celý týden. Heslem bude: Nepanikař a poraď se s ostatními! 

I nadále budou veškeré informace souběžně zde na webu, nadále budeme komunikovat i přes WhatsApp, kde to s vámi funguje báječně. Jste skvělé! Výhodou Classroomu je to, že budete mít vše na jednom místě, nemusíte nic posílat, hlídá vám termíny odevzdání atd. – vše se dozvíte. V pondělí Vám pošlu kód pro přístup do učebny (pokud si nebudete vědět rady, zde je první pomoc). V učebně naleznete i odkaz na videohovor – konečně se snad alespoň někteří uvidíme! Povinné to není.

Český jazyk

1. Sloh si zdokonalíš při psaní referátu z přírodovědy.

2. Pravopis. Jdi na https://www.skolasnadhledem.cz/game/4953 a doplň. Až budeš mít hotovo, zobraz si řešení, napiš na papír nebo do dokumentu v Classroomu všechna slovní spojení, ve kterých jsi měl/a chybu (fixujeme správné tvary) a odevzdej. Pokud budeš mít bez chyb, skvělé, ale i tak pošli se slovy „bez chyby“ apod.

3. Čtení – stále platí: hodně čti. Zapisuj si seznam knih, které už máš přečtené. Čtenářské deníky máte na recepci!

Matematika

1. V odkazech najdeš hlavolam (je hned první). Zkus ho vyřešit, a pokud se ti to povede, sepiš plán jízd a pošli.

Vlastivěda

Nastuduj mapu Evropy, buď z učebnice (ta barevná), nebo kdekoli na internetu.

Potom spusť odkaz a projdi kvízem – dávej stále pokračuj až do chvíle, kdy to dál nepůjde.

https://www.umimefakta.cz/slepe-mapy-evropske-staty-1-uroven/1366

Až dokončíš, klikni v učebně na Odevzdat, nic přikládat nemusíš, ale objeví se ti, že máš tento úkol splněn. Jinak přes WhatsApp - vlastivěda splněna.

Přírodověda

V levém Menu - Ke stažení - nalezneš zadání přírodovědy soubor Prirodoveda_2503.pdf a Prirodoveda_2503_obrázek.pdf. Opět je tam vše popsáno. Termín odevzdání je 2. 4. 2020. Dále kapitola Dýchací soustava zápis. Soubor Prirodoveda_3103.pdf. Video zde.

Anglický jazyk

V pondělí - a následně každé pondělí do odvolání - bude probíhat on-line výuka ve skupinkách přes Skype/WhatsApp. Při těchto hodinách proberete látku podle učebnice, procvičíte ji a domluvíte se na domácí přípravě.

Průřezově všemi předměty

Nezapomeň, že úkol z minulého týdne platí stále.