2014/2015

Soutěž o nejkrásnější stromeček ZŠ Prahy 6

Již potřetí se ZŠ Dědina zapojila do soutěže o nejkrásněji nazdobený vánoční stromeček základních škol Prahy 6, kterou uspořádalo Zahradnictví Chládek, které nám dodalo krásnou jedličku. Do výroby ozdob se zapojily všechny děti naší školy a dokázaly tak, že když každý přispěje malým jednoduchým dílkem, může vzniknout velká a krásná věc. Každá z 24 tříd naší školy má na stromečku svoji červenou ozdobu, složenou z třiceti sonobe dílků. Stromeček je "dozlacen" ozdobami z dvanácti dílků.

Panovníci českých zemí (4. a 5. třída)

Projekt "Panovníci českých zemí" vycházel z dějepisné části vlastivědy. Žáci se při sestavování rodokmenu panovníků, sbírání jejich portrétů, tvorbě časové osy a dalších činnostech seznamovali s historickými fakty a především mezi nimi nacházeli souvislosti. Projekt jsme zahájili v souladu s tematickým plánem výuky dějepisné části vlastivědy, tedy již ve druhém pololetí čtvrté třídy. Pokračovali jsme ve třídě páté, do které byli žáci obou paralelních tříd sloučeni. Nebylo to překážkou, nově příchozí se do projektu zapojili od časového období Jiřího z Poděbrad.

1. Název projektuPanovníci českých zemí

    Třída4.A až 5.A

Panovníci polokresba (5. třída)

Projekt Panovníci.

Panovníci malba (5. třída)

Projekt Panovníci - poznáte alespoň některé?

Škola v přírodě - Adršpach (5. třída)

Fotodokumentace ze školy v přírodě. Fota ve vysoké kvalitě děti obdrží na DVD.

Sportovní dopoledne pro mrňata (5. třída)

V pondělí 18.5.2015 měli páťáci těžký úkol - připravit sportovní dopoledne pro předškoláky z MŠ Šmolíkova a naše prvňáky. Naprosto samostatně vymysleli, připravili a organizovali soutěže a vyzkoušeli si, že ukočírovat více než padesát mrňat není vůbec snadné. Zvládli to perfektně, klobouk dolů.

Den Země (5. třída)

Dne 22.4.2015 se i naše škola zúčastnila Dne Země. S pátou třídou jsme se rozhodli vyjít do Divoké Šárky a posbírat odpadky. Musíme konstatovat, že si lidé z Prahy 6 přírody váží, neboť žádné veliké znečištění jsme nezaznamenali (nebo šel někdo stejnou cestou před námi). Přesto jsme nasbírali půl pytle plastů. Užili jsme si příjemný a užitečný den. Zde pouze pár momentů.

Syndikovat obsah